Stres ve sıkıntı çekenlere bir kaç öneri

Stres ve sıkıntı çekenlere bir kaç öneri

09 Ara 2010
stres - sıkıntı - endişe

Çağımızın hastalığı stres, sinir bozukluğu, sıkıntı. Bu gibi durumlar çağımız insanının başından eksik olmaz. Gerek yaşam şartlarının değişmesi, gerek hayatın hızlanması ve gerekse iletişimin kolaylaşması bunda etki ediyor.

Sizde de böyle durumlar var ise, sizde çare çare diye dolanıyorsunuz. Aslında asıl çare düşünce ve hayat stilimizi düzenlemekten geçmekte olduğunun belkide farkında bile değiliz. Öncelikle hayat stilimizi değiştirip doğamıza uygun bir şekle çevirmek, öfkemizi ve isteklerimi denetim altında tutmamız bize fayda verecektir.

Biz burada bunun dışında farklı bir şeyler önereceğiz. Bunlar lavanta, karabaş otu ve oğul otları ile hazırlanmış içecekler.

Lavanta, bir çok konuda fayda veren güzel bir şifalı bitki olması ile birlikte yine, asabilik durumlarında sinirleri teskin eder, sinirsel baş dönmelerine faydalıdır, banyo suyunda lavanta yağı bir kaç damla damlatılması durumda kişiye feraylık verir ve cildi güzelleştirir.

Günde bir kaç bardak lavanta çayı içmek sinirleriniz için iyi gelecektir.

Oğul otu, sinirleri teskin edici bir özelliği vardır, kalp rahatsızlıklarında, uykusuzlukta, kan temizleyici, bitkinlik ve yorguluk durumlarında fayda verir.

Yine karabaş otu, kalbi kuvvetlendirir, kalp ve damar açıcı özelliği vardır, asabilik ve sinir bozuklarında faydalıdır, ağrı kesicidir, damar sertliğinde kullanılır.

Oğul otu ve karabaş otu ile bir karışım yapıp bunun çayını içmek stres, sıkıntı, asabilik durumlarında size fayda verecek ve hayatınızda olumlu gelişmelerin olmasını sağlayacaktır. Bu karışımda 2/3 ( üçte iki ) oranında oğul otu ve 1/3 ( üçte bir ) oranında karabaş otu kullanılır. İki bitkiyi de aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Karışımı hazırlayın demliğe koyun üzerine sıcak su dökerek beş on dakika demlenmesini bekleyin ve isteğe bağlı olarak bal ile tadlandırarak için. Günde bir kaç bardak içebilirsiniz.

Gerek lavanta ve gerekse, oğul otu, karabaş karışımı stres durumunda size fayda verecektir. Tabii ki tek başlarına bunlar stresi yenemezler. Uzun süreli kullanmak iyi olacaktır. Kullandıkça sonuçlarını yorumlara eklerseniz stres çeken diğer insanlara da faydalı olacaktır.

Sağlıklı bir hayat dileği ile.

 

Add comment

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.